• Úcta k starším

• Babička ma naučila variť si čaj s medom.Opravovať, čo kde treba, to zas robím s dedom. Moji starkí šikovní sú a všeličo vedia.Aj keď dačo vyparatím, našim nepovedia.Sú to verní kamaráti, často u nich bývam.Raz im všetko s láskou vrátim,v srdiečku ich skrývam.  Moji starkí - Viera Dobiášová

• Rozprávka Pod hríbom

• Pod hríbom názov divadielka, ktoré si pripravili deti základnej umeleckej školy sv. Jána Nepomuckého pod vedením pani učiteľky PaedDr. Boženy Švábovej, PhD. pre deti materskej školy v Klčove. Žiaci ZUŠ pripravili pre deti bohatý program vo forme spevu a hier, kde si spoločne zaspievali, zatancovali a tak obohatili deťom popoludňajší program. Však posúďte sami.

• Celoslovenská púť charít v Červenom Kláštore

• Dňa 6. októbra 2023, na sviatok sv. Bruna, zakladateľa rádu kartuziánov, sa v Červenom Kláštore, v mieste, ktoré je práve spojené s týmto rádom, konala celoslovenská púť charít. Program púte začal dopoludnia prednáškou pátra M. Zamkovského, CSsR., pokračoval modlitbou posvätného ruženca a slávením svätej omše, ktorej predsedal J. E. Mons. Tomáš Galis, žilinský diecézny biskup a prezident Slovenskej katolíckej charity. Pri svätej omši účinkoval zbor veriacich z Klčova a okolia pod vedením dirigentky Ing. Janky Višňovskej. Žalm na stále väčšiu Božiu chválu zaspieval žiak našej Základnej umeleckej školy Jakub Nemec. Svätú omšu vysielala v priamom prenose aj česká katolícka televízia TV Noe.

• Základná umelecká škola svätého Jána Nepomuckého, Klčov 156
        • (+12) 53-4699-138