• Akordeónový a klavírny workshop

• Dňa 22.3.2024 sa v Základnej umeleckej škole v Lendaku konal didakticko-interpretačný seminár a workshop s názvom Metodika vyučovacej jednotky hry na akordeóne a hry na klavíri na základnej umeleckej škole. Bol to seminár určený pre učiteľov predmetov hra na akordeóne a hra na klavíri na základných umeleckých školách. Jeho cieľom bolo sprostredkovanie didaktických skúseností a poznatkov z výuky týchto predmetov.

Lektormi na tomto podujatí boli slovenský akordeonista a pedagóg Mgr. art. Peter Katina, ArtD., a klaviristka Mgr. art. Janette Katinová Šingerová. Workshopu sa zúčastnila aj naša pani učiteľka Mgr. Miroslava Čenščáková Dis. art., za čo získala aj ocenenie. Tešíme sa a blahoželáme, že aj my môžeme naberať skúsenosti a odovzdávať ich našim žiakom.

• Súťažná prehliadka mladých klaviristov v Michalovciach

• Dňa 19. marca 2024 prebiehala súťažná prehliadka mladých klaviristov v Michalovciach. Z našej školy sa jej zúčastnil žiak Lukáš Olejník z triedy Mgr. Moniky Fedákovej, DiS.art. elokovaného pracoviska Stará Ľubovňa. Súťažil v prvej kategórii. V konkurencii 24 mladých klaviristov sa umiestnil v striebornom pásme. Blahoželáme.

• Základná umelecká škola svätého Jána Nepomuckého, Klčov 156
        • (+12) 53-4699-138